مخاطب گرامی اپلیکیشن شاد از سوی وزارت آموزش و پرورش می باشد و مدرسه هیچگونه اختیاری در اجبار استفاده  یا عدم استفاده از این برنامه را ندارد ، لذا از صبر و بردباری و همکاری شما در این زمینه متشکریم.

خطای 401 و 402

ارورهای 401 و 402 معمولا زمانی نمایان می شوند که سامانه مشکل داشته باشد و موضوع نگران کننده ای نیست. بنابراین در صورت مواجه شدن با یکی از این دو خطا ، یک مرحله به عقب بازگردید و مجددا مراحل مربوطه را انجام دهید.

خطای 403

  1. حین فرآیند احراز هویت و کار با اپلیکیشن شاد ، فیلترشکن باید خاموش باشد.
  2. هنگام وارد کردن اعداد ، زبان کیبورد تلفن همراه باید انگلیسی باشد.
  3. دانش آموزان می توانند این موضوع را به مدیر مدرسه اطلاع دهند و او نیز درستی اطلاعات شناسنامه ای آن ها را در سامانه سناد بررسی کند. لازم به ذکر است که ویرایش اطلاعات دانش آموز در سامانه سناد ، حداکثر پس از 24 ساعت در سامانه شاد ، اعمال می گردد.
  4. کپی کردن لینک صفحه احراز هویت و ورود به آن با استفاده از مرورگر و یا دستگاه هوشمند دیگر نیز می تواند یک راه حل مطلوب باشد.
  5. ممکن است مشکل از سرور برنامه و یا ترافیک و سرعت اینترنت کاربران باشد. در این شرایط لازم است در زمان دیگری مراحل احراز هویت خود را مجددا تکرار نمایند.
  6. استفاده از نسخه های به روز نشده مرورگر اینترنتی و یا سیستم عامل تلفن همراه می تواند موجب بروز این پیغام خطا باشد. بنابراین لازم است آن ها را به جدیدترین نسخه موجود ، ارتقا دهید.
  7. آسان ترین و آخرین راهی که برای حل این مشکل وجود دارد ، استفاده از یک تلفن همراه دیگر ، اما با همان شماره تماس اول می باشد. پس از انجام مراحل احراز هویت در گوشی دوم ، دانش آموز به طور خودکار در تلفن همراه اول نیز اضافه می شود و می توان برنامه را از تلفن همراه دوم حذف نمود.

تذکر : تلفن های هوشمندی که برای کار با اپلیکیشن شاد استفاده می شوند باید سیستم عامل اندروید با نسخه 4.4 به بالا داشته باشند و نسخه ios آن نیز به زودی منتشر می گردد.


خطای 406

هر دانش آموز برای ثبت مشخصات شناسنامه ای خود در سامانه شاد تنها 5 دقیقه فرصت دارد و اگر در مدت زمان مذکور موفق به ثبت مشخصات خود نشود ، با خطای 406 رو به رو می گردد. بنابراین برای رفع این مشکل دانش آموزان باید مجددا نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند.


خطای ” عدم انطباق اطلاعات شناسنامه ای “

ممکن است برخی از دانش آموزان هنگام ثبت اطلاعات شناسنامه ای خود ، با خطایی تحت عنوان ” عدم انطباق اطلاعات شناسنامه ای “ رو به رو شوند.

در صورت مواجه شدن با این خطا با شماره های 09132088897 و 09139132199 تماس بگیرید.


خطای 417

اگر از گوشی اندرویدی استفاده می کنید پیش از هرچیز مرورگر گوشی خودتان را آپدیت کنید و حتماً از یکی از مرورگرهای گوگل کروم و یا فایرفاکس استفاده کنید. برای به روزرسانی مرورگر گوگل کروم که معمولاً در تمام گوشی های اندرویدی به صورت پیش فرض وجود دارد، به اپلیکیشن Play Store (فروشگاه پلی) مراجعه کرده و Google Chrome را به روزرسانی کنید.